Priča portala IGRACI.com je uspješna zahvaljujući angažmanu članova koji članarinom osiguravaju rad te održavanje i razvoj Portala.

Broj liga i opseg obrade podataka ovisi isključivo o iskazanom interesu za članstvo.
Pozivamo Vas na obnovu članstva / učlanjenje!

Cijena: 14,00€

Rudeš je novi prvak lige LB1 budući 6 kola prije kraja prvenstva ima nedostižnu prednost pred pratnjom.

Službena i matematička potvrda trebala je uslijediti tek nakon odigranog 17. kola, ali su Rudešani tu utakmicu već odigrali i visokim rezultatom nadigrali desetkovani Tekstilac. U utakmici koja se igrala ovog vikenda odnosno u redovnom kolu Šparta je na svom terenu ostala bez bodova u srazu sa novim prvakom Rudešom i tako prva čestitati na naslovu prvaka.

Ostatak lige na drugoj poziciji predvodi S. Kraljevec koji je gostovao na Jarunu kod istoimene ekipe. Domaći su se dobro držali u prvom dijelu i imali bod u nogama budući nije bilo pogodaka, ali u nastavku gosti ubrzavaju svoju igru i stižu do novih bodova, a Jarun ostavljaju na začelju kolone.

Trešnjevka i HAŠK ne tako davno bili su sudionici A lige (HAŠK prije četiri sezone, a Trešnjevka još prošle) i obje ekipe traže put povratka u staro društvo. Trenutno je bliže tom cilju HAŠK, ali tek od iduće sezone kada su glavni kandidati uz Rudeš za ostvarenje tog cilja. U ovoj sezoni bivši prvoligaši se sučeljuju međusobno kao što je bilo u ovom kolu, a „Akademičari“ su proletjeli kroz Trešnjevku u najefikasnijoj utakmici kola. Na žalost domaćih sve lopte završile su iza leđa njihovog vratara pa možemo reči da su gostujući napadači održali lekciju domaćim napadačima o postizanju pogodaka.

Utrina je na svom terenu gotovo u potpunosti uzvratila susjedu iz Buzina za jesenski visoki poraz od pet pogodaka razlike i samo im je jedan pogodak nedostajao da uzvrat bude potpun. Gosti su poveli i samo razljutili domaće igrače koji su ubacili u višu brzinu i do poluvremena izjednačili, a u nastavku je na terenu postojala samo jedna ekipa i to ona domaća.

Tekstilac nastavlja sa negativnim nizom rezultata koji je za sada stao na broju od šest utakmica bez pobjede (uključujući i poraz od Rudeša u 17. kolu). Na svom terenu su ugostili preporođeni ZET koji je trenutno u nizu od tri pobjede i jednog neodlučenog rezultata u zadnje četiri utakmice. Loš ulazak domaćih u utakmicu gosti su brzo kaznili sa dva pogotka nakon dvije velike pogreške u iznošenju lopte sa svoje polovice, a igrači Tekstilca su uspostavili terensku ravnotežu tek nakon rezultatskog zaostatka. Do kraja poluvremena imaju čak i bolje prigode za pogodak, ali se mreža Zet-a nije zatresla čak ni kada je bila potpuno nezaštičena jer su domaći napadači bili neodlučni i kasnili u dolasku na loptu kada je samo trebalo postaviti nogu da lopta završi u mreži. U nastavku igrači Tekstilca imaju laganu inicijativu i iz jedne odbijene lopte od strane vratara smanjuju rezultat. Gosti su prisiljeni na obranu koja izdržava sve napade domaćih i po završetku slave jer su nastavili svoj niz bez poraza na četvrtu utakmicu za redom.

U odigranoj odgođenoj utakmici 15. kola S. Kraljevec je nadigrao na svom terenu goste iz St. Grada i ostvario novu uvjerljivu pobjedu.

U zadnjoj utakmici 16. kola koja se jedina igrala u nedjelju Lučko je gostovalo kod St. Grada i u najefikasnijoj utakmici kola potpuno nadigralo domaće „Studente“. Ljepotica kola u kojoj se više razmišljalo prema suparničkim vratima nego kako obraniti svoja donijela je 12 pogodaka, a gosti su za svaki postignuti pogodak u njihovoj mreži uzvraćali duplom mjerom domaćima. Bravo za obje ekipe, to je dječji nogomet, a ne kada utakmica završi bez pogodaka.

REZULTATI sa strijelcima:

KOLO -> 16
UTRINA - MLADOST/B 5:1 Pleša 2, Tropšek 2, Grba / Marić (MB)
TEKSTILAC - ZET 1:2 Matijević (Tek) / Bjelanović 2 (ZET)
ŠPARTA EL. - RUDEŠ 0:3 ? (Rud)
JARUN - S.KRALJEVEC 0:3 Zadrić 2, Vidak (SK)
STUD. GRAD - LUČKO 4:8 Celan, Šolman, Vlašić, Jurakić (SG) / Kostanjšek 2, Pudić, Stiplošek, Primorac, I. Zorić, L. Zorić, Žulj (Luč)
TREŠNJEVKA - HAŠK 0:7 Vranješ 3, Lovretić 2, Milašinović, Antunović (HAŠK)

S. KRALJEVEC - ST. GRAD 6:1 Dramac 3, Vidak 2, Kovačić (SK) / Ivančić (SG) odgođeno XV kolo

LISTA STRIJELACA nakon 16. kola

17 Milašinović (HAŠK), Bjelanović (ZET)
15 Dramac (SK)
14 Seletković (MB), Vidak (SK), Merunka (HAŠK)
12 Mudronja (Tre)
11 Gašparić (MB), Pudić (Luč), Tropšek (Utr)
10 Pleša (Utr)
9 Žuro (SG), Dolić (Tre)
8 Lukić (HAŠK)
7 M. Babić, Kostanjšek (Luč), Zadrić (SK), Celan (SG)
6 Mlinar (ŠpE), Vranješ, Lovretić, Ovčina (HAŠK), Barišić (SK), Kolar (MB), Matijević (Tek)
5 Marčinković (SK), Čegrlj (Tek), Durbić (HAŠK), Baranašić (ZET), Marić, Gagula (MB), I. Zorić, Jozipović (Luč)
4 Kuduzović, Rigljan (ŠpE), Abramović (Jar), Burgler (MB), Marić (ZET), Celić (Utr), Žgela, Vučina (HAŠK)
3 Kostelec (MB), Vlašić, Ivančić (SG), Kuprešak (HAŠK), Žgela (SK), Prpić (Tre), Vajdić, Ciprić (ŠpE)
2 Lekić (SG), Marinčić, Sabalić (Tek), Žulj, Vujeva (Luč), Dragović, Štefičar, Bellante (Tre), Brčina (SK), Poznić, Jakšić (MB), Volarević (Utr), Perko, Drvodelić (ZET), Ćorić, Vukelić (Jar), Andrašec, Antunović, Jurčić (HAŠK)
1 Andrijanić, Bajuković, Inđić, Zečević (ZET), Premužić, Kružić (Tek), Kovačić (SK), Buinjac, Nakani, Žutić, Culović (MB), Martinović, Stiplošek, Primorac, L. Zorić, N. Babić (Luč), Mrvičin, Knežević, Radujković (HAŠK), Knežević, Dumić, Šunić, Grgurić, Velčić (ŠpE), Pribanić, Crnković, Grba, Kovačević (Utr), Radovanović, Ćenaj, Debeljak, autogol (Tre), Viduka, Omazić (Jar), Rubinić, Šolman, Jurakić (SG)